Лютий 9, 2017

Про нас

НАША МІСІЯ

Ми прагнемо зробити життя людей від 3 років до 103 цікавішим, наповнити його знаннями про навколишній світ, енергію, високі технології. Познайомити дітей з наукою в доступній ігровій формі, навчити їх бережливого ставлення до енергоресурсів та сформувати у дорослих енергоефективне мислення. Ми проявляємо високий рівень уваги до проблем, пов’язаних з енергозаощадженням і енергозбереженням, та, в кінцевому результаті, ми хочемо сформувати енергоефективне суспільство, починаючи з найменших його представників.

Ми застосовуємо найновіші інтерактивні технології та прийоми навчання. Ми постійно розширюємо свій кругозір та підвищуємо свою кваліфікацію завдяки участі у нових міжнародних проектах.

Ми – науковці і ми рухаємося в ногу з часом у сфері відновлювальних джерел енергії.

НАША КОМАНДА

Ми – однодумці!

Ми – одна сімʼя!

dsc_6922

Наша команда – це 30 працівників, серед яких:

3 доктори технічних наук,

12 кандидатів технічних наук,

1 аспірант,

8 жінок і 22 чоловіка,

середній вік – 34 роки.

 

Ми любимо людей і науку, тому працюємо для ВАС!

НАШІ ВИКЛАДАЧІ

Олександр Рашкевич – викладач курсу  для дітей “Lego RoboARM” та “Arduino” у науковому містечку «Нова Енергія». Без сумніву, він не просто вчитель, а вчитель за покликанням. Це стає очевидним, коли спілкуєшся з Олександром Богдановичем. Ще кілька років тому успішний фінансист, що займав посаду начальника відділення одного із банків в м. Калуш, збагнув – банківська діяльність не те, чим хоче займатися у житті.

Олександр Рашкевич проводить заняття у науковому містечку “Нова Енергія”

Про роботу з дітьми:

«Діти постійно надихають, вони завжди відкриті до нового. Сучасне покоління надзвичайно розвинуте і розумне. Так, вони багато часу проводять у віртуальному світі, але у багатьох випадках це – вина суспільства, батьків чи системи освіти. З власного досвіду знаю, що коли дитина бачить можливість роботи з реальними речами, то швидко переключається. Дорослі мають створити для дітей альтернативу віртуальній реальності».

Олександру поталанило познайомитися з людьми, які теж цікавляться робототехнікою і працюють з дітьми різного віку. До роботи у фінансовій установі Олександр Рашкевич шість років працював у школі, викладаючи фізику, астрономію та математику. Сьогодні робототехніка і автоматизація – широкий предмет. Навіть сам вчитель постійно вчиться чомусь новому, їздить на спеціалізовані конференції.

Про заняття у науковому містечку:

Коли Олександр Богданович говорить про дітей, посміхається. «Працюю у Новій Енергії з дітьми навіть з 7 років і далі. Часом вчимось разом із дітьми та дорослими, бо на заняття приходять батьки, які не тільки слухають, а й включаються у навчання, задають питання і я бачу живий інтерес. Для вчителя це найбільша похвала. Така вільна форма проведення занять мені дуже подобається, ми працюємо у відритому просторі, кожен охочий завжди має змогу подивитися як проходить урок».

Усі курси у науковому містечку «Нова Енергія» мають практичне застосування, і це відрізняється їх від навчання у школі.

«Курс робототехніки починаємо з конструювання Lego, а потім підключимо автоматизацію тих конструкцій, які складуть учні. Сьогодні розроблено чимало конструкторів із власним програмуванням, але їх вартість дуже висока, не кожні батьки можуть дозволити придбати дітям такі іграшки, ми ж хочемо навчити школярів писати свої програми для маніпуляторів».

Маніпулятори – пристрої, які дозволяють переміщати об’єкти, та проводити різноманітні операції над ними, простіше кажучи це –  роботизована рука. Сьогодні маніпулятори використовують майже на кожному виробництві. «Маніпулятори це те, чим обладнують роботів, наприклад маніпулятори на заводах зараз виконують усю автоматичну роботу замість людей,  – каже Олександр Рашкевич. – Знання здобуті учнями під час курсу знадобляться їм у майбутньому, пройде років десять і нашим дітям потрібно буде знайти себе у роботизованому суспільстві».

IMG_20170622_172211 IMG_20170622_121353 IMG_20170622_121303

IMG_20170622_121449 IMG_20170622_172138 IMG_20170622_121418

______

Мирон Грушецький

А ми продовжуємо знайомити Вас з чудовими викладачами наукового містечка «Нова Енергія». Нам поталанило працювати з Мироном Грушецьким – викладачем фотокурсів, людиною творчою і надзвичайно позитивною, відкритою до всього нового. І ми не просто хвалимо «наших людей», усі, хто навчався у Мирона, точно скажуть: заняття проходять доступно, легко і весело, а після уроків не хочеться розбігатися додому.

Мирон Грушецьким викладає у науковому містечку «фотокурс для початківців», який триває 2 місяці, по 2 заняття у тиждень.

Навчання проходить, як правило, у діалоговій формі, з нотуванням основних положень (за бажанням), з питаннями і відповідями в ході розмови. На кожному занятті закріплюється пройдений матеріал, а практичні заняття відбуваються і під час запланованих творчих пленерів та поїздок. А далі, на завершення навчання, як і годиться, – фотовиставка робіт випускників.

 

myron

Мирон викладає фотокурси не один рік, а фотографічну справу не любить називати своєю професією.

“Швидше за все це один з проявів творчої діяльності, хобі, – каже Мирон. Слово «фотолюбитель» мені більш до вподоби, бо має один з коренів «любити». Фотолюбитель, на мою думку, у своїх вміннях може піти далі за професійного фотографа. Професійний фотограф від слова «професія», він своєю діяльністю заробляє кошти «на хліб» і не тільки. Звісно, рівень робіт професійного фотографа може бути дуже й дуже високий. Але професія, в деяких випадках, може дещо обмежувати, власне, творчі задуми фотографа”.

У викладанні фотосправи найбільше подобається спілкування з людьми на улюблені теми та, звичайно, нові знайомства.

Захоплення фотосправою почалося із подарунку. Батьки у першому класі подарували перший, тоді ще плівковий фотоапарат, – пригадує Мирон. До речі, шкільний «Агат-18» тепер є своєрідною реліквією, як і наступні «Зміна», «Зеніт», «Любитель», «Київ», та водночас експонатами, з якими викладач знайомить слухачів на перших заняттях курсу.

«Фотокурс для початківців» можна умовно поділити на такі етапи: ознайомлення з найважливішими теоретичними та практичними положеннями фотографії; техніка фотографування; налаштування фотокамер для роботи у тих чи інших умовах та фотографічних жанрах; основи композиції, перспективи та колористика у фотографії; основи редагування фотографій у графічних редакторах; практична робота у найпопулярніших фотографічних жанрах.

 

“Сьогодні день існує насправді багато корисної інформації, але фотограф-початківець може загубитися чи розгубитися у цьому інформаційному «морі», витративши чимало часу. У нашій школі заняття – інформативно ємкі. Опираючись також і на власні знання та досвід, основною метою навчання є скоротити шлях до творчого зростання майбутніх фотографів. Хоча в той же час не слід забувати і нагадати про самовдосконалення”.

______

Володимир Корнута

Знайомтесь, Володимир Корнута – викладач курсу «3D. Віртуальність у реальність» у науковому містечку «Нова Енергія». Крім того, що Володимир Андрійович займається з дітьми, він неординарна людина і науковець – доцент кафедри інженерної та комп’ютерної графіки Івано-Франківського національного університету нафти й газу, кандидат технічних наук.

IMG_20170621_163341

За 3D технологіями – мйбутнє, вважає вчитель наукового містечка Володимир Корнута

У роботі із школярами керується принципом – про складні речі говорити просто. Володимир легко знайомить наших учнів з основами 3D технологій, допомагає дітям включити просторову уяву та творчість.

«Я спостерігаю, що діти, які відвідують наукове містечко хочуть працювати, щось робити своїми руками. Кожна дитина це – особистість, вони безпосередні і це мені подобається. Стараюсь кожного зацікавити предметом і дати свободу у роботі, – ділиться із захватом викладач. – У школах вже не має такого предмету як креслення, сьогодні усе можна намалювати на комп’ютері. Говорячи тільки про теорію неможливо зацікавити дітей геометрією чи стереометрією, бо навіть дорослому важко уявити складні просторові фігури».

На базі «Нової Енергії» створена унікальна матеріально-технічна база для вивчення 3D технології. Тут зі шкільного віку дітвора працює на 3D принтерах і сканерах.

Курс, який викладає Володимир Андрійович розпочинається із знайомства з сучасними 3D принтерами. Учні дізнаються все про методи тривимірного друку і онлайн 3D-редактор TincerCAD, який ідеально підходить для початківців. Вже під час перших занять діти отримають навики моделювання простих фігур та власну надруковану 3D модель. Навик 3D моделювання стане у нагоді при виборі майбутньої професії.

«Ми готуємо наших дітей до майбутнього. Футурологи кажуть, що скоро будуть 3D принтери та роботизовані лінії, які виконуватимуть майже усю роботу, людям залишається тільки творчість і обслуговування цих машин».

Незабаром виникне необхідність у таких спеціальностях: експерти з матеріалів, інженери-дизайнери, 3D-вимірники – ті, у кого є вроджена здатність мислити тривимірно, розробники 3D-чорнил, 3D-кулінари, модельєри, стилісти та фахівці з матеріалів для 3D-одягу, консультанти з 3D- виробництва.

Володимир Андрійович багато років викладає на кафедрі інженерної та комп’ютерної графіки ІФНТУНГ, але наш викладач має ще одне цікаве захоплення – пермокультура. Ця галузь науки займається вивченням співіснування людини з природою. Один із напрямків пермокультури є органічне землеробство, у себе на земельній ділянці Володимир Корнута вирощує усяку городину. Йому подобається працювати на  землі і бачити плід своїх рук, але це вже інша тема…

IMG_20170621_181639 IMG_20170622_121800 IMG_20170621_163543