У «Новій енергії» навчали, як зробити своє житло енергоефективним

У вівторок, 17 січня, у франківському науковому містечку «Нова енергія» відбувся перший тренінг з енергоефективності. На тригодинному тренінгу власникам квартир, приватних будинків та керівникам ОСББ розповіли і показали, як провести енергоаудит, із максимальною вигодою утеплити й термомодернізувати житло без помилок і як заробити на зеленому тарифі. На завершення всі охочі мали змогу випробувати роботу тепловізорів, особисто поспілкуватися з лекторами.

Як зробити своє житло енергоефективним, розповіли керівник містечка, директор НДІ нафтогазової енергетики та екології, професор ІФНТУНГ Максим Карпаш та доценти кафедри економічного менеджменту і технічної діагностики Андрій Яворський, Ігор Рибіцький і Віталій Цих. Зустріч пройшла у форматі вільного спілкування.

«Тренінг з енергоефективності – для людей, які хочуть щось змінити в своїх будинках і знизити свої рахунки за комуналку, – розповів Максим Карпаш. – Ми маємо вже великий досвід – займаємося цією темою понад років десять. Сьогодні консультуємо владу Івано-Франківська та Чернівців у впровадженні довгострокових програм з енергоефективності».

Так у 2015 р було реалізовано цікавий проект – на будівлі Тлумацької РДА встановили демонстраційну мережеву мініелекстростанцію з потужністю на 1 кВт. І нині кожен, хто думає про встановлення такої станції, може подивитися, оцінити і порахувати її рентабельність.

«Україна споживає енергії, як шість європейських країн, — додає Андрій Яворський. — І тарифи у нас надалі лише зростатимуть. Ключ до економії — зменшення споживання енергії. А більша половина житла, яке нині будуть у Івано-Франківську, зовсім не енергоефективна. Тепловізор показує, що ми втрачаємо тепло всюди — через вікна, стіни, дахи, горища. І це перше, на що потрібно звертати увагу».

Відтак лектори акцентують на енергоаудиті, який не лише покаже, де ваша оселя втрачає тепло, а й запропонує реальні кроки з енергоефективності.

Оскільки в Україні — дуже сприятлива ситуація із сонячною енергією, на тренінгу розповіли про переваги встановлення сонячних батарей. З власного досвіду Максим Карпаш ділиться, що документи на зелений тариф можна зібрати орієнтовно за тиждень, а встановити сонячні батареї — взагалі не проблема. До того ж, тариф прив’язаний до євро, тож дає можливість розрахувати окупність обладнання і це нівелює інфляцію гривні.

Вже в лютому відбудеться наступний тренінг, тож не пропустіть можливості дізнатися, як не лише економити на комунальних платежах, а й заробляти на зеленому тарифі.

ФОТОЗВІТ

DSC_0004-COLLAGE

Записатися на тренінг можна за тел. (097) 95 95 900