ДНІ НАУКИ в Івано-Франківську проводитимуть у Науковому містечку

 

logo_big_site

Івано-Франківськ

12-13 листопада 2016 року

 

12   листопада (субота)

  

Наукове містечко „Нова Енергія” (вул. Карпатська 15)

на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (http://newenergy.if.ua/)

Демонстрації та лекції (з 11:00 до 17:00)

 

11:00 Максим Карпаш Вступне слово

11:10 Андрій Яворський «Енергоефективність та альтернативні джерела енергії»

Лекція дасть уявлення про новітню енергетичну галузь – від джерел та методів отримання енергії, і до ефективного її використання. Сучасні технологічні розробки та ефективні методи генерації сонячної енергії, перспективи вітрової та гідро енергетики, – про все це ми Вам розповімо. Розвінчання міфів, пов’язаних із технологіями заощадження енергії і використання відновних джерел енергії як альтернативи базовому енергопостачанню.

11:30 Ігор Рибіцький «Енергоаудит та енергоощадні заходи»

Енергоаудит – перший крок до енергоефективності. Для ефективного управління енергією необхідно виявити вразливості – саме у цьому Вам допоможе проведення енергоаудиту. Лектор розповість про методику його проведення, принцип роботи приладів, які використовуються. Також будуть наведені практичні приклади, особливо цікаві для власників приватних будинків та ОСББ, що прагнуть ефективно використовувати енергію чи термомодернізувати житло. Саме енергоаудит визначає, куди йде тепло з будинку. Ви дізнаєтесь які заходи є ефективними, а які можуть дати негативний ефект.

 

11:55 Андрій Яворський «Енергозаощадження у практичному вимірі: термомодернізація та енергоефективність»

 

Ви дізнаєтесь про науковий підхід до енергозаощадження. Від розуміння відповідних фізичних процесів до реальних практичних рекомендацій щодо вибору обладнання та технологій заощадження енергії (в першу чергу, теплової енергії в будівлях житлового та громадського призначення), способів ефективного управління.

 

12:50 Максим Карпаш «Використання відновних джерел енергії. Як це працює?»

 

На практичних прикладах ви дізнаєтесь як отримується енергія з відновних джерел – енергія, яка є навколо нас. Буде продемонстровано, як, зокрема, перетворювати енергію сонця, води та вітру у форму, доступну до споживання і накопичення.

 

13:15 Володимир Коцюбинський «Нанотехнології та наноматеріали: світ змінюється на наших очах»

 

Слухачі (а лекція буде цікава дітям від 10 років) в популярній формі ознайомляться з основними здобутками та напрямками розвитку наноматеріалознавства та нанотехнологій. Акцент буде зроблено на практичних аспектах нових технології та їх ключовій ролі в житті людини XXI століття.

 

13:35 Дмитро Господарьов «Їсти менше – щоб жити довше»

 

Віддавна люди шукали спосіб продовження тривалості життя. Зараз вчені вже знають багато про старіння та чинники, які його прискорюють і сповільнюють. На початку 20-ого століття було встановлено, що обмеження калорійності їжі може сповільнювати темп старіння. Пізніше з’явились добровольці голодування, такі, як Рой Волфорд та Поль Брегг. Проте, дискусії щодо збільшення тривалості життя шляхом обмеження дієти досі не вщухають. Постійно додаються нові факти, які змушують змінювати первинні припущення. Все ж таки, чи допоможе обмеження калорійності дієти збільшити тривалість життя? Яке пристосувальне значення має цей феномен, якщо він правдивий? Який механізм явища? Лектор спробує дати відповіді на ці запитання, а також розповість про інші відомі способи сповільнення старіння і те, наскільки вони дієві.

 

14:35 Андрій Бойчук «Енергія в житті людини»

 

Діти від 5 років отримають можливість дізнатися наскільки важливу роль відіграє енергія в нашому житті. Лектор у доступній формі розповість про фізичні принципи та технологію отримання конкретного виду енергії. Основна увага буде акцентована на тому, де цей вид енергії ми зустрічаємо в побуті, як самостійно можна створити джерело отримання такої енергії та як можна зробити ефективним її використання.

 

15:00 Андрій Бойчук «Взаємоперетворення енергії»

 

Лекція про перетворення одних форм енергії в інші для дітей від 5 років. Основну увагу приділимо обговоренню втрат енергії при переході з одного виду енергії в іншу, а також можливості енергоощадливості у простому та зрозумілому для дітей форматі.

 

15:25 Андрій Бойчук «Сонце, вітер та вода: скільки у них енергії та як її отримати»

 

Діти від 5 років матимуть нагоду ознайомитись із методами отримання енергії сонця, вітру та води. На практичних прикладах та міні моделях наші найменші відвідувачі зможуть побачити на власні очі процеси генерації енергії. Також ми обговоримо можливості застосування відновних джерел енергії вдома.

 

Демонстрації (з 12:20 до 12:50, з 14:05 до 14:35 та з 15:50 до 17:00): інсталяції Наукового містечка «Нова енергія» (http://newenergy.if.ua/).

 

Телефони для довідок +38 097 9595900, +38 099 7567536.

Буклет PDF

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *